2 فرصت طلایی کنکوری ها

2 فرصت طلایی کنکوری ها
این مطلب را ارزیابی کنید

سلام

همه شما میدانید که مطالعه برای کنکور استراتژی های خاص خودش را دارد.

در این مطلب با توجه به دوره های طلایی کنکور ارزش دوران طلایی را به شما نشان میدهیم.

2فرصت طلایی از فرصت های مطالعه یک کنکوری تابستان و نوروز است!

فرصت هایی که میتوانید بازدهی بالاتری با برنامه درست و مدوّن داشته باشید.

نوروز:

نوروز شامل 14 روز طلایی برای تمرین و تکرار دروس گذشته و یا همان مرور مباحث گذشته است!

حالا شاید با خودتان بگویید چرا همین 14 روز!!!!؟

بدلیل اینکه در 14 روز میتوانید با یک دید بازتر خودتان را برای دوران جمع بندی کنکور که حدودا 1 ماه به طول می انجامد آماده کنید.

چگونه شبیه سازی دوران جمع بندی(شبیه سازی کنکور) را در 14 روز نوروز انجام دهیم!؟

با مرور تمامی درسهای عمومی میتوانید اطلاعات و همچنین تسلط خود را روی مطالبی که از گذشته فراگرفته اید بالاتر ببرید و دروس اختصاصی پایه را مرور کرده تا پایان فروردیت تمامی پایه و نیمسال اول دوازدهم خود را کاملا تمام کرده و مرور کنید!

البته شرایط بالا بسیار شرایطی ایده آل برای دانش آموزانی میباشد که حداقل از اوایل مهر یا آبان مطالعه دروس را شروع کرده اند و تا پایان اسفند به غایت خوبی از آنها دست یافته اند.

در هر صورت برای اقدام در هر زمینه ای میبایست شما از فردی مطّلع در این زمینه مشاوره گرفته تا اشتباهی رخ ندهد.برنامه ریزی هر فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است.مثلا ما اگر برنامه 4 ماهه ارایه دهیم بر این مبنا ارایه میدهیم که فرد کاربر این برنامه تا 4 ماهه آخر کنکور هیچ مطالعه ای نداشته و عملا میخواهد شروع به مطالعه کند.

دوران نوروز بسیار بسیار مهم و تاثیر گذار بر رتبه ایست که شما بدست میاورید.حتی اگر تا نوروز مطالعه ای نداشته اید با مطالعه بیشتر و بهتر میتوانید در رشته های تاپ تحصیل کنید و همه و همه این مطالب منوت بر مطالعه و تلاش شما برای دست یافتن به اهداف مقدّس شماست.

تابستان:

تابستان معمولا 3 یا 2 ماه تعطیلی دارد که برای سال کنکور شما یک فرصت بسیار بزرگ محسوب میشود که حتی اکثر کنکوری ها از آن استفاده نمیکنند.

در تابستان سعی کنید مطالعه با طعم لذّت را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید و شرایط را بسیار خوب و تحت کنترل داشته باشید.

مطالعه در تابستان باید پایه ای باشد و برخلاف دوران جمع بندی که باید نقاط قوّت شما تقویت شود در تابستان میتوانید خیلی زیاد روی نقاط ضعف خود مانور دهید تا به نقطه قوّت شما تبدیل شوند.

در مورد فرصت طلایی تابستان مقاله دیگری هم در سایت موجود هست به آدرس زیر

KonkurClinic.Ir/SummerandPlan

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن