موضوعات داغ

عوامل موفقیت در کنکور | چگونه در رشته و دانشگاه دلخواهمان قبول شویم ؟

عوامل موفقیت در کنکور | چگونه در کنکور نتیجه مطلوب خودمان را کسب کنیم ؟

نکات برگزیده مطلب

  • چگونه در کنکور موفق شویم ؟ | عوامل موفقیت در کنکور را در این مقاله بررسی میکنیم تا بخش بزرگی از سوالات شما پیرامون این موضوع را پاسخ دهیم .
عوامل موفقیت در کنکور | چگونه در رشته و دانشگاه دلخواهمان قبول شویم ؟
امتیاز : 4.9 از 12 رای

عوامل موفقیت در کنکور

در این مقاله به موضوع موفقیت در کنکور سراسری میپردازیم تا یکی از سوالات متداول کنکوری های عزیز رو پاسخ بدیم .

اگر توجه داشته باشید زمانی که شما کار اشتباهی انجام بدید برای اون دلایل زیادی مطرح میکنید ! که عموما به این دلایل بهانه گفته میشه !

حالا فرض میکنیم شما کاری رو انجام ندادید اما در چک لیست کاری شما قرار داشته . اگر از خودتون بپرسید چرا من این کار رو انجام ندادم

ممکنه دلایل زیادی بیارید اعم از اینکه حالم خوب نبود – گرسنه بودم – از دیروز خسته بودم و ………… .

اما واقعا بهانه تراشی چقدر میتونه به کارهای برنامه ریزی شده ی ما آسیب بزنه ؟

در پاسخ باید بهتون بگیم یکی از عوامل شکست همین بهانه تراشی هاست که انسان وجدان کاری خودش رو از بین میبره .

در ادامه بهانه تراشی شما بحثی به نام تنبلی بیان میشه . تنبلی خودش میتونه باعث بهانه تراشی بشه و یا برعکس .

پس تا الان به این نتیجه رسیدیم که بهانه تراشی و تنبلی باعث اکثر شکست های ما هستند .

و اما بریم سراغ عوامل موفقیت در کنکور

تا اینجا با تنبلی که عامل 90% از شکست های ما میشود آشنا شدیم !

در این بخش مقاله در مورد موفقیت در کنکور و عوامل موفقیت در کنکور صحبت میکنیم :

  1. زمان و برنامه ریزی برای آن : زمان یکی از منابع محدود هر انسان به شمار میرود . در منابع محدود باید مصرف بهینه داشته باشیم . مصرف بهینه وقت و زمان برای یک انسان یعنی استفاده از زمان در دسترس با برنامه ریزی درست . برای برنامه ریزی درست هر فرد کنکوری یا افراد دیگر باید خودشان را بشناسند و بدانند در چه ساعاتی از روز بازده مطالعاتی و کاری بیشتری دارند و در چه ساعاتی بازده کمتری دارند . پس دروس با الویت های بالاتر در کنکور سراسری را در زمان هایی با بازدهی بالاتر قرار دهند تا نتیجه بهتری کسب کنند . اگر خود داوطلب کنکور نمیتواند برای خودش برنامه ریزی کند پس باید به مشاوران مجرب و موفق در رشته خودش و نفرات برتر کنکور مراجعه کند تا آن را یادبگیرد و یا آن مشاور برای داوطلب کنکوری برنامه ریزی کند . برای این که از مطلب اصلی دور نشویم مطالبی در مورد برنامه ریزی درست در سایت قرار گرفته و شما عزیزان میتونید به اون مطالب مراجعه کنید .
  2. عمل به برنامه ریزی و تلاش : بعضی از داوطلبان کنکوری هرساله با تلاش بسیار زیاد از نظر زمان مطالعاتی در کنکور سراسری شرکت میکنند ام در کنکور موفق نمیشوند . بلکه ممکن است داوطلبی که حتی نصف داوطلب مذکور تلاش کرده به مراتب نتایج بهتری کسب کند !!! اما چرا ؟ این سوال تنها میتواند یک دلیل داشته باشد و آن هم روش مطالعه و تلاش صحیح داوطلب میباشد . عمل به برنامه و تلاش صحیح یکی دیگر از عوامل موفقیت در کنکور است که ممکن است حتی از نظر برخی مشاوران کنکوری هم پنهان بماند . توجه داشته باشید که انتخاب منبع درست مانند کتاب های کمک آموزشی هم در این بخش است اما تلاش با روش درست بسیار با اهمیت تر از انتخاب منابع است تا حدی که ممکن است داوطلبی بهترین منبع کنکوری را در اختیار نداشته باشد اما روش مطالعاتی و تلاش درست داشته باشد و در کنکور موفق شود .
  3. صبر و تحمل سختی ها : اگر بخواهیم کمی واقع بینانه تر به موضوع مطالعه برای کنکور نگاه کنیم میبینیم که اکثرا هیچ داوطلب کنکوری از مطالعه زیاد خوشحال و آسوده نیست . مطالعه درست برای رسیدن به هدف سخت است اما سختی است که در پی آن شیرینی وجود دارد که تمامی این سختی ها در یک آن اعلام رتبه ها و قبولی ها کاملا فراموش میشود .پس با گرفتن انگیزه از خانواده – دوستان و رقابت دوستانه با دوستان و حتی نفرات برتر آزمون های آزمایشی کشور میتواند این مسیر را به یک مسیر چالشی برای شما تبدیل کند تا با به چالش کشیدن خودتان بتوانید به موفقیت در کنکور برسید .

در انتها اگر سوالی در مورد این مقاله و یا سوال مشاوره ای داشتید میتوانید از بخش نظرات همین پست برای ما ارسال کنید .

اگر انگیزه نداری همین الان به کانال آپارات کلینیک کنکور سر بزن . به امید موفقیت همه شما عزیزان در کنکور .

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن