موضوعات داغ

تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 | آخرین خبر در مورد تاثیر معدل در کنکور 98

سازمان سنجش و آموزش کشور در 15 آبان 1397 تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 را در سایت خود تایید کرد .

نکات برگزیده مطلب

  • تاثیر معدل در کنکور 98 به صورت مثبت خواهد بود .
تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 | آخرین خبر در مورد تاثیر معدل در کنکور 98
امتیاز : 4.9 از 15 رای

تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 | تاثیر معدل در کنکور 98 به مثبت تغییر خواهد یافت | سازمان سنجش و آموزش کشور در 15 آبان 1397 تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 را در سایت خود تایید کرد .

بدين‌وسيله به اطلاع تمامي داوطلبان آزمون سراسري مي‌رساند، مصوبات چهاردهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 97/08/14 درخصوص ميزان و نحوه تاثير سوابق تحصيلي و نحوه پذيرش به شرح ذيل است:

1-در آزمون سراسري سال 1398، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداكثر 30 درصد و با تاثیر مثبت اعمال مي‌شود به‌ طوريكه:

الف- آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را سال 1398 و در نظام آموزشي جديد (3-3-6) اخذ نموده­ و امتحانات دروس پايه دوازدهم آن‌ها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جديد 3-3-6) به ميزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ ­مي‌شود.

ب- آن دسته از ديپلمه‌هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 الي 1397 در نظام آموزشي قبلي اخذ نموده­ اند و امتحانات يك‌ يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (پايه يازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزانحداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تاثير مثبت و داوطلبان داراي مدرك پيش‌دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش‌دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 اخذ نموده‌اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش‌دانشگاهي (پايه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قديم) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و با تاثير مثبت اعمال مي‌شود. در مجموع ميزان تاثير سوابق تحصيلي حداكثر 30 درصد است وبه صورت تأثير مثبت در نمره‌كل نهايي آنان لحاظ ­مي‌شود.

ج- سایر دیپلمه‌ها (غير از بندهاي الف و ب) مشمول اعمال سوابق تحصيلي نيستند.

2- حداقل 85 درصد ظرفيت پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراكز و موسسات آموزش عالي كشور از سال 1398 به بعد «صرفاً باسوابق تحصيلي» و خارج از فرايند آزمون سراسري انجام مي‌شود. آيين‌نامه اجرايي اين مصوبه حداكثر تا يك‌ماه آينده در سازمان سنجش آموزش كشور تهيه و پس از تصويب در شوراي سنجش و پذيرش دانشجو و قبل از شروع ثبت‌نام آزمون سراسري سال 1398 اطلاع‌رساني خواهد شد.

3- ميزان و نحوه تاثير سوابق تحصيلي براي پذيرش رشته‌هاي با آزمون در آزمون سراسري سال 1399 و بعد از آن، حداكثر ظرف يك ماه توسط كارگروه بررسي و جمع‌بندي و پس از تصويب در شوراي سنجش و پذيرش دانشجو اطلاع‌رساني خواهد شد. 

متن خبرگزاری موج در مورد تاثیر مثبت معدل در کنکور 98 :

عضو کمیسیون آموزش مجلس در مورد تاثیر معدل در کنکور 98 گفت : تاثیر قطعی معدل برای کنکور امسال یعنی کنکور 98 از سوی مجلس رد شد .

هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرگزاری موج گفت : وزیر علوم در جلسه کمیسیون آموزش حضور یافته و پیرامون تاثیر قطعی معدل در کنکور بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

هدایت الله خادمی خاطرنشان کرد : قبل از این کمیسیون آموزش تاثیر قطعی معدل در کنکور را حداقل برای امسال یعنی کنکور 98 رد کرده بود ، اما به دلیل برخی اختلاف نظرها ، جلسه ای با حضور وزیر علوم برگزار شد .

هدایت الله خادمی در این جلسه گفت : بر اساس نظر کمیسیون آموزش مجلس ، تاثیر قطعی معدل برای کنکور امسال ( کنکور 98 ) به طور قطعی منتفی شد و مقرر گردید پیرامون این موضوع در جلسات دیگر بحث شود که مربوط به سال های آینده و طرح جدید است .

این جدیدترین خبر در مورد تاثیر معدل در کنکور 98 هست که در تاریخ 2 آبان 1397 منتشر شد .

بنا بر این اخبار تاثیر معدل در کنکور 98 به صورت مثبت خواهد بود .

در انتها اگر سوالی در مورد این مقاله و یا سوال مشاوره ای داشتید میتوانید از بخش نظرات همین پست برای ما ارسال کنید .

اگر انگیزه نداری همین الان به کانال آپارات کلینیک کنکور سر بزن . به امید موفقیت همه شما عزیزان در کنکور .
منبع
سازمان سنجش

‫3 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن